10 års erfarenhet av att sätta puls på varumärken


Kom igång idag

Vi har lång och djup erfarenhet av designad musik

Vi startade företaget 2006 med ett brinnande intresse för vad rätt musik kan uträtta för ett varumärke när det gäller styrka och försäljning. Alla våra medarbetare, från VD och säljare till producenter och musikdesigners, har naturligtvis ett starkt musikintresse, men vi besitter även kompetenser inom musikpsykologi, konceptbyggande och affärsutveckling. Vi har byggt vårt företag från grunden med unika kunskaper och mycket passion. Det tror vi att du upplever när du träffar oss.

Isaac AbdulHamid

Music design
isaac@royalstreaming.com
+46 763 38 52 61

Oscar Mathlin

Head of Music design
oscar@royalstreaming.com
+46 739 81 28 80

Sandra Leto

Music design
sandra@royalstreaming.com
+46 709 72 37 73

Jonas Malm

Music design
jonas@royalstreaming.com
+46 704 69 61 31

Jakob Wahlgren

Key account manager
jakob@royalstreaming.com
+46 761 99 99 45

Linus Dahlbom

Account manager
[email protected]
+46 760 06 07 03

Henrik Johansen

Support/IT
henrik@royalstreaming.com
+46 76 008 23 56

Philip Pussinen

Support/IT
philip@royalstreaming.com
+46 76 278 88 03

Gustav J. Nordlindh

CEO / Founder
gustav@royalstreaming.com
+46 734 45 45 45

Jake Benson

Success manager / Partner (föräldraledig/parental leave)
[email protected]royalstreaming.com
+46 707 55 41 23

Emilia Maric

Operational manager (föräldraledig/parental leave)
emilia@royalstreaming.com
+46 704 85 15 17



Vi är stolta att få jobba med våra kunder!

Vi hjälper flera av Skandinaviens största varumärken med designad musik, det är vi mycket stolta över. Här ser du några exempel på kunder som spelar vår musik varje dag.