10 års erfarenhet av att sätta puls på varumärken


Kom igång idag

Vi har lång och djup erfarenhet av designad musik

Vi startade företaget 2006 med ett brinnande intresse för vad rätt musik kan uträtta för ett varumärke när det gäller styrka och försäljning. Alla våra medarbetare, från VD och säljare till producenter och musikdesigners, har naturligtvis ett starkt musikintresse, men vi besitter även kompetenser inom musikpsykologi, konceptbyggande och affärsutveckling. Vi har byggt vårt företag från grunden med unika kunskaper och mycket passion. Det tror vi att du upplever när du träffar oss.

Sandra Leto

Music design
sandra@royalstreaming.com

Philip Cauwenhed

Support/IT
[email protected]

Emil Nyström

Music design
emil@royalstreaming.com

Oscar Mathlin

Project manager/Music design
oscar@royalstreaming.com

Jonas Malm

Music design
jonas@royalstreaming.com

Linda Lanz

Finance
linda@royalstreaming.com

 

Jakob Wahlgren

Key account manager
jakob@royalstreaming.com
+46 761 99 99 45

Linus Dahlbom

Account manager
[email protected]
+46 760 060 703

Gustav J. Nordlindh

CEO / Founder
gustav@royalstreaming.com

Dylan Holtlind

Support/IT
[email protected]

Emilia Maric

Operational manager
emilia@royalstreaming.com

Franciska Lovric

Music design
franciska@royalstreaming.com

Viktor Olsson

Music design/Customer Success
[email protected]

Jamie O´Rourke

Music design & Business Development Manager (Asia)
[email protected]
+66 (0) 87 895 2060

Nissorn Ratanawijarn

Head of Sales (Asia)
[email protected]
+66 (0) 99 212 1688

Thanapat ”Poppy” Paerord

Music design, Asia
[email protected]
+66 (0)81 869 0499

Sebastian Svensson

Director, Asia
sebastian@royalstreaming.com
+66 (0)95 250 8290

Adam Reuterskiold Arnback

Director, Asia
+66 (0)95 250 8290



Vi är stolta att få jobba med våra kunder!

Vi hjälper flera av Skandinaviens största varumärken med designad musik, det är vi mycket stolta över. Här ser du några exempel på kunder som spelar vår musik varje dag.